Zwiedzaj Tatry z aplikacjami mobilnymi

Duża popularność smartfonów i tabletów przekłada się też bezpośrednio na powstawanie coraz to nowszych aplikacji mobilnych.

To właśnie dzięki takim aplikacjom możemy już od jakiegoś czasu wędrować po Tatrach korzystając z niezwykłych mobilnych przewodników, przy powstawaniu których bardzo duży wkład miał Tatrzański Park Narodowy. To właśnie między innymi dzięki pracownikom TPN możemy obecnie korzystać z dwóch bardzo ciekawych aplikacji dzięki którym poznajemy florę i faunę Tatr oraz szlaki turystyczne i ciekawe miejsca leżące na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Szlaki TPN oraz TPN TatryInfo, bo o nich mowa, działają na systemie Android i chociaż może nie zastąpią na razie tradycyjnych map i przewodników (m.in. ze względu na ograniczony czas pracy na baterii) to myślę i tak, że są i będą nieodłącznym elementem wypraw wielu ludzi posiadających takie urządzenia mobilne jak np. smartfony.

Aplikacja Szlaki TPN zawiera opisy szlaków turystycznych wzbogacone dodatkowo o zdjęcia oraz zbiór ciekawych miejsc w Tatrach wraz ze współrzędnymi geograficznymi. Dzięki tej aplikacji możemy również nagrywać swoją trasę i dodawać na niej różne ciekawe miejsca a następnie dzielić się tymi informacjami z innymi. Pobierz aplikację Szlaki TPN

Szlaki TPN

TPN TatryInfo to aplikacja dzięki której możemy zapoznać się z zasadami dotyczącymi zwiedzania TPN, opłatami za wejścia do Parku oraz opłatami za parking oraz wieloma ciekawymi poradami dotyczącymi górskich wycieczek (Co robić gdy pada deszcz, Co zrobić z psem itp.). Dzięki tej aplikacji poznajemy również przyrodę Tatr, szlaki piesze i rowerowe, aktualną prognozę pogody i co bardzo istotne – różnego rodzaju niebezpieczeństwa jakie czekają na nas w górach (burze, porażenia piorunem, spadające kamienie itp.). Dodatkową zaletą tej aplikacji jest to, że skanując kody na tabliczkach na szlakach będziemy mogli się dowiedzieć więcej o miejscach w których aktualnie się znajdujemy. Pobierz aplikację TPN TatryInfo

TNP TatryInfo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.