Prywatyzacja PKL

Od początku tego roku dużo mówi się o prywatyzacji PKL. Rządzący naszym krajem pomimo dużych sprzeciwów robią wszystko aby pozbyć się czegoś co wciąż przynosi duże zyski. Jednak pomimo szumnych zapowiedzi i dużych nacisków aby jak najszybciej pozbyć się PKL okazuje się, że według ABW transakcja ta może zagrozić interesom naszego Państwa.

Jak donosiła Rzeczpospolita – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego doniosła Premierowi, że transakcja ta może zagrozić interesom Skarbu Państwa. Szef ABW Krzysztof Bondaryk wskazuje m.in., że nieruchomości PKL wybudowano na terenach należących do prywatnych właścicieli, których z ziemi wywłaszczono „pod cel publiczny”. Według Agencji po sprzedaży mogą oni wystąpić z roszczeniami do Skarbu Państwa.

Argumenty które wskazała ABW w każdym innym kraju wykluczyłyby prywatyzację, ale niestety w naszej ojczyźnie ludzie przedkładają swoje interesy nad interesy Państwa i nad dobro ogółu i wciąż nie wiadomo jak zakończy się ta sprawa. Miejmy nadzieję, że PKL nie zostanie sprzedane i wciąż będziemy się mogli cieszyć m.in naszą Kolejką na Kasprowy :).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.